Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Ministryně obrany vojákům poděkovala za vzornou reprezentaci České republiky

Publikováno: 20.3.2018 Autor: Štefan Roško

16.3.2018 • Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes v doprovodu náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově vyznamenala více než 40 příslušníků AČR, kteří v uplynulých šesti měsících působili v rámci již 10. jednotky AČR ve výcvikové misi Evropské unie (European Training Mission, EUTM) v africkém Mali.

Dělostřelci odjeli na další zahraniční operaci

Publikováno: 13.3.2018 Autor: Štefan Roško

Příslušníci 132. dělostřeleckého oddílu podplukovníka Michaela Hebnara, kteří jsou součástí 11. ÚU EUTM Mali na přelomu února a března a v noci na 12. března odcestovali do 4 500 km vzdáleného afrického Mali.

Jinečtí „průzkumáci“ na sněhu

Publikováno: 12.3.2018 Autor: Štefan Roško

Hory a kopce tvoří od nepaměti přirozenou hranici naší vlasti. Tato hranice je historicky nejstarší na světě. Naším hlavním úkolem je, aby tomu tak bylo i nadále. Je tedy pravděpodobné, že v případě ohrožení republiky budeme zaujímat obranná postavení v horském prostředí.

Mrazivá stopa pro život

Publikováno: 1.3.2018 Autor: Štefan Roško

O minulém víkendu se v okolí Kvildy konal přebor velitele 25. plrp v lyžařském maratonu. Přebor probíhal v rámci civilního závodu Stopa pro život.

Dělostřelečtí kadeti opět na doškolovacím intenzivním výcviku

Publikováno: 28.2.2018 Autor: Štefan Roško

Nezáviděníhodnou situaci měli nováčci z řad dělostřelců, kteří po dlouhé dva týdny cvičili v brdských lesích obklopeni mrazivou zimou.

Stránky

Nahoru