Úvodní stránka > Aktuality > Dělostřelci zvládají i malé ráže

Dělostřelci zvládají i malé ráže

Ve dnech 1. a 2. února 2011 absolvoval štáb 13. dělostřelecké brigády pravidelnou přípravu velitelů a příslušníků štábu, která byla zakončena cvičením ve střelbě z pistole vz. 82.

Po změně předpisu, jenž upravuje podmínky střeleb v Armádě České republiky, jsou  vojáci 13. dělostřelecké brigády připravováni mnohem variantnějším způsobem pro praktickou střelbu z ručních zbraní k reálnému použití. Tento způsob přípravy je důležitý nejen ke zvýšení dovedností ve střelbě, ale i k získání jistoty a důvěry ve vlastní zbraň.

To znamená, že už se nestřílí pouze ve stoje na jeden terč, ale polohy při střelbě se mění, střílí se pravou i levou rukou,  často i za pohybu a na několik cílů najednou. Střelba z pistole je důležitá i z toho důvodu, že patří do tzv. vševojskové přípravy, jejíž zvládnutí řadíme mezi základní dovednosti každého profesionálního vojáka bez ohledu na to u jakého druhu vojska slouží nebo jako funkci zastává.

V závěru střeleb podplukovníci Štefan Roško a Bohumil Hodina vyhodnotili cvičení a vyhlásili nejlepší střelce (ze 150 možných).

Nejlepší střelec:          major. Ing. Pavel Toman                           140 bodů

Nejlepší střelkyně:      rotmistryně Kateřina Bodnárová                129 bodů

Fotogalerie

Nahoru