Úvodní stránka > Aktuality > Doupovské Hradiště se stalo dočasným domovem dělostřelců

Doupovské Hradiště se stalo dočasným domovem dělostřelců

Pátečním přesunem Jineckých dělostřelců byl zahájen nácvik střelby a řízení palby s bojovou ostrou střelbou 131. dělostřeleckého oddílu, který probíhal ve dnech 15. dubna až 22. dubna 2016 v Doupovských horách vojenského újezdu Hradiště. „Cílem tohoto nácviku bylo podpořit manévrové jednotky 4. brigádního úkolového uskupení při vedení útočné operace, jehož součástí tento oddíl je. Pro tento nácvik jsem se rozhodl využít možnosti, které nám nabízí právě vojenský újezd Hradiště“ řekl podplukovník Ing. Vlastimil Urban velitel 131. dělostřeleckého oddílu.

Po příjezdu do prostoru proběhlo doplnění provozních kapalin, výstavba stanů pro ubytování a po nezbytných dalších úkonech byl čas i na krátké sportovní vyžití, které zorganizoval npor. Mgr. Petr Kellner. „Zvolil jsem silové disciplíny, které možná i naši vojáci využijí“ řekl s úsměvem npor. Kellner. V soutěži družstev v tlačení vozidla UAZ 469 do kopce na čas vyhrálo družstvo 2.palebné baterie, v soutěži přetahování lanem vyhrálo družstvo roty logistiky, jenž získalo obdiv nejen za své gastronomické dovednosti a opravárenskou zručnost, ale i za sílu, kterou „utáhli“ a vyřazovacím způsobem porazili celý dělostřelecký oddíl.

Od pondělí do čtvrtka pak zahřměla kanonáda ran jak v denních, tak nočních hodinách, která vyvrcholila hromadnou palbou všech tří palebných baterií s následným zničením cíle, prokládané rozehrou a řešením cvičných incidentů, které s bravurní zručností a výtečnou sehraností zvládl celý dělostřelecký oddíl a zejména tým obvaziště.

Pátečním přesunem zpět k útvaru byl oficiálně završen nácvik v Doupovských horách.

Text a foto: vedoucí praporčík baterie řízení palby 131. do, nrtm. Tomáš Váchal

Fotogalerie

Nahoru