Úvodní stránka > Aktuality > Soutěž ve střelbě z pistole

Soutěž ve střelbě z pistole

Dne 5.5.2016 proběhla soutěž ve střelbě z pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM pro jednotky 131. dělostřeleckého oddílu pro brigádní úkolové uskupení v prostorách Pistolové střelnice Jince.

„V poslední soutěži jsme prověřovali sílu našich vojáků. Teď je na řadě rychlost, přesnost a bezpečná manipulace s krátkou zbraní“ řekl velitel 131. dělostřeleckého oddílu podplukovník Ing. Vlastimil Urban, který po nezbytném poučení o bezpečnosti a ověření znalosti podmínek střelby soutěž slavnostně zahájil.

V rámci soutěže tříčlenných družstev z každé jednotky, kdy soutěžící museli zasáhnout 2 figury (padací kovové terče), provést změnu střeleckých pozic a stanovišť, bojové přebití zbraně a to vše pod časovým limitem 2 minut pro celé družstvo, se hodnotilo splnění časového limitu, počet bodů v terčích a především bezpečná manipulace se zbraní.

Vítězným týmem se stali příslušníci 2. palebné baterie 131. dělostřeleckého oddílu ve složení por. Tychtl Štěpán, por. Čunát Michal a des. Němec Jiří, kteří získali Pohár velitele 131.dělostřelckého oddílu. Vítězům srdečně blahopřejeme.

Autor: vedoucí praporčík břp 131.do nrtm. Tomáš VÁCHAL

Fotogalerie

Nahoru